JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews
  • Każde dziecko traktujemy indywidualnie, a nasze działanie jest odpowiedzią na Jego potrzeby.
  • Nasz zespół tworzą specjaliści reprezentujący wysoki poziom wiedzy i kompetencji zawodowych.

P.A.N.D.A

Neofobia żywieniowa to bardzo złożony, wielopłaszczyznowy problem.
Objawia się on utrzymująca się trudnością do spożywania różnych grup pokarmów. Problemem w spożywaniu ich może być ich struktura, zapach albo smak. Często zdarza się, że trudność stanowi dotknięcie lub powąchania jedzenia.
Jadłospis dzieci których ten problem dotyczy mają bardzo ograniczona ilość pokarmów, które potrafią zjeść. Trudność może dotyczyć konsystencji pokarmów - nie gryzą pokarmów stałych albo nie są w stanie zjeść czegoś co ma konsystencję papki. Problem należy traktować bardzo indywidualnie. Dzieci różnią się pomiędzy sobą a co za tym idzie inne są ich trudności ze spożywaniem pokarmów, które bardzo często można nazwać wręcz wstrętem.
Spożywanie posiłków to dla dziecka bardzo trudna i stresująca sytuacja. Szczególnie ciężko jest im w sytuacji próbowania nowych produktów żywnościowych. Należy jednak podkreślić różnice pomiędzy neofobią żywieniową a grymaszeniem.

Po wielospecjalistycznej diagnozie rozpoczynamy terapię dobrana do indywidualnych potrzeb dziecka. Terapeuta żywienia prowadzi zajęcia pozwalając dziecku oswoić się z zapachem, strukturą i smakiem pokarmu budując zarazem atmosferę akceptacji i bezpieczeństwa.

Od 1 lutego 2019 roku rusza w SALUS Centrum Rozwoju i Terapii projekt P.A.N.D.A, który jest kompleksowym programem wspierania dzieci z neofobią żywieniową. Dziecko i jego rodzina znajdą u nas wsparcie dietetyka klinicznego, terapeuty SI, terapeuty żywienia oraz w razie potrzeb wsparcie psychologa i neurologopedy. 

Masz pytania? Zadzwoń ! 531642506

PAMIĘTAJCIE NIE JESTEŚCIE SAMI !!