JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews
  • Każde dziecko traktujemy indywidualnie, a nasze działanie jest odpowiedzią na Jego potrzeby.
  • Nasz zespół tworzą specjaliści reprezentujący wysoki poziom wiedzy i kompetencji zawodowych.

Metoda Dobrego Startu

Metoda Dobrego Startu – wspieranie psychomotorycznego rozwoju dziecka
Głównym założeniem MDS jest wspomaganie rozwoju psychomotorycznego dziecka poprzez odpowiednio zorganizowaną zabawę i aktywne wielozmysłowe uczenie symboli graficznych: łatwych wzorów, wzorów literopodobnych, liter i znaków matematycznych. Realizacja tego założenia odbywa się poprzez rozwijanie funkcji, które biorą udział w uczeniu się czytania i pisania (poznawczych: wzrokowo-przestrzennych, słuchowo-językowych i ruchowych) oraz ich współdziałania (integracji percepcyjno-motorycznej). Inne cele to kształtowanie lateralizacji, świadomości schematu ciała (jego części oraz lewej i prawej strony) i przestrzeni. MDS reprezentuje zatem polisensoryczne, aktywne podejście do pracy z dziećmi.
Prowadzenie zajęć MDS ma na celu, nie tylko usprawnienie rozwoju dziecka, ale także wyrównanie widocznych zaległości oraz przygotowanie dzieci do nauki w szkole, tak by w pełni mogły osiągnąć gotowość szkolną.
Metoda Dobrego Startu w Polsce, została opracowana przez prof. Martę Bogdanowicz, a obecnie metodą mogą posługiwać się osoby, które zostały do tego odpowiednio przygotowane. W naszym ośrodku, zajęcia prowadzone są przez terapeutów, którzy zostali przeszkoleni przez panią profesor.
Metoda Dobrego Startu to: ruch, doświadczanie, śpiew, rymowanki, ćwiczenia oraz nauka przez zabawę! :)

Zapisy na zajęcia już niebawem !